
МИКОЛАЇВСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ САНАТОРНА
ШКОЛА-ІНТЕРНАТ І-ІІІ СТУПЕНІВ №4
МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ

У медичному блоці працюють 3 лікаря (лікар-ортопед та два лікаря-педіатра), а також медичні сестри: шкільна ортопедична, сестра з дієтичного харчування, фізіотерапевтична медична сестра, медична сестра басейну, чотири медичні сестри з масажу, молодший медичний персонал.
В інтернаті діють чотири кабінети лікувальної фізкультури. В цих кабінетах проводиться лікувальна гімнастика, спрямована на створення м’язового корсету. Вона сприяє поліпшенню обмінних процесів в організмі, трофіки тканин, нервово-м’язовій і психічній рівновазі, загальному фізичному розвитку, нормалізації функцій серцево-судинної і дихальної систем. Основне завдання лікувальної гімнастики, яка входить до складу комплексного консервативного лікування хворих на сколіоз – корекція кривизни хребта. Уроки проводяться тричі на тиждень під музику, проводять їх інструктори з лікувальної фізкультури. Комплекси коригувальної гімнастики для лікування сколіозу, розроблені у Київському інституті ортопедії та травматології. Складається графік виконання різних комплексів ЛФК впродовж навчального року. Для індивідуального виконання коригувальної гімнастики користуються картою-схемою, на якій зазначений принцип виконання вправ кожною дитиною згідно з корекцією кривизни хребта. На території інтернату знаходиться басейн, єдиний в навчальному закладі у Миколаївській області
Одним з ефектних засобів при лікуванні сколіозу є лікувальне плавання, так як під час плавання відбувається розвантаження хребта, його самовитягування з одночасним зміцненням м'язів, нормалізація функцій серцево-судинної і дихальної систем, загальне загартовування організму. Лікувальне плавання проводиться двічі на тиждень з використанням пози корекції.
Складовою частиною комплексного лікування сколіозу є масаж м'язів спини та живота з електричними масажерами.
Одним з активних засобів поліпшення рухової функції є електростимуляція м’язів. Вона зміцнює м’язовий корсет, що сприяє припиненню прогресування деформації хребта.
ОРТОПЕДИЧНІ РЕЖИМИ
-
загальний активний – під час навчання і самопідготовки учні сидять за партами (в правому або лівому ряду), які відповідають зросту дитини. Цей режим призначається дітям з І та ІІ ступенями сколіозу, порівняно міцним фізично, хвороба яких не має тенденції до прогресування.
-
режим часткового розвантаження хребта – на усних уроках діти лежать на кушетках на спині чи на животі з підгрудником, а на письмових уроках сидять за партами, які відповідають зросту дитини. Такий режим призначають дітям, які хворіють на сколіоз ІІ–ІІІ ступенів, фізично ослаблених, в яких хвороба має тенденцію до прогресування.
-
режим повного розвантаження хребта – впродовж усіх уроків діти лежать на кушетках. Такий режим призначається дітям з ІІ–ІV ступенями сколіозу прогресуючої форми, які користуються корсетом або готуються до оперативного лікування.
Весь комплекс консервативного лікування включає:
-
Режим дня;
-
Режим розвантаження хребта;
-
Лікувальна фізкультура;
-
Раціональне харчування;
-
Електростимуляція м'язів;
-
Лікувальне плавання;
-
Загальнозміцнюючі і гартуючі процедури;
-
Вітамінопрофілактіка.